Tempimo petnešos – svarbiausias inventorius

Bene pats svarbiausias dalykas weight pulling`o mokyme yra petnešos. Kol šunelis jaunas ir/ar pratinate jį prie šio sporto be jokių krūvių (tiesiog mokote proceso), iš esmės pakaks uždėti jam bet kokias petnešas. „Padorių“, „rimtų“ petnešų jaunam šuniui neverta pirkti, kadangi jo būsimo dydžio greičiausiai nesugebėsite tiksliai nuspėti.

Tempimui skirtas petnešas Lietuvoje galite įsigyti Muddy Buddy e-parduotuvėje. Jos siuvamos pagal užsakymą. Yra kas petnešas sakosi iš užsienio – arčiausiai iš El Perro ar Passion Lenkijoje (šiuo metu jau turintys atstovus ir Lietuvoje), kiti renkasi pardavėjus Čekijoje ar net JAV/Kanadoje.

Veterinarijos vaistinėse ar gyvūnų prekių parduotuvėse randamos, taip pat kinkinių šunims skirtos petnešos (pastarosios labiau skirtos greičiui), net atrodančios „gan teisingai“, greičiausiai tiks tik ištvermės pratimams (net jei naudosite tokias tvirtas medžiagas kaip automobilių saugos diržai, reikės gerai pagalvoti, ką daryti su siūlėmis). Tas pats pasakytina ir apie daugelį savadarbių petnešų – jos dažnai neatlaiko didelių apkrovų. Jeigu Jus domina tik nedideli svoriai (labiau ištvermės darbas), tokios petnešos – nebloga išeitis.

Geriausia turėti „asmenines“ petnešas, ypač jei planuojate dalyvauti varžybose. Jei šuo priprato prie vienų pakinktų, varžybose nepatartina naudoti kitų – jam bus sunkiau susidoroti su svoriu, reikės laiko, kad prisitaikytų prie apkrovų „iš naujo kampo“.

Jokiu būdu negalima šiam sportui naudoti vedžiojimui skirtų petnešų. Tai – petnešos, kurių sagtis yra nugaros viduryje. Bandantys sportuoti tiesiog su viena virve tempiamą svorį prisega prie tos sagties. Naudodami tokias petnešas galite sužaloti šunį (dažniausiai nukenčia nugara, klubai ar kryžkaulio sritis). Be to, tokios petnešos neturi paminkštinimų vidinėse savo pusėse. Dažnai jų nugarinė dalis, į kurią segasi sagtis, būna reguliuojamo dydžio, slankiojasi, tad paprastai tempiant svoris „koncentruojasi“ kurioje nors šuns kūno pusėje, jis „klaiposi“, jam būna nepatogu ir šiuo

atveju net nėra kalbos apie jokį malonų, patogų, kūną stiprinantį sportą.

Tempimui pritaikytos petnešos sudarys sąlygas šuniui patogiai ir maloniai užsiiminėti weight pulling`u. Jos tinkamai paskirstys svorį ir darbas su jomis lavins jėgą, ištvermę, stiprins širdies ir kraujagyslių sistemą ir t.t. Jeigu gailite pinigų tinkamoms tempimo petnešoms (ar laiko jų siuvimui), net negalvokite užsiiminėti šiuo sportu.

Jei planuojate petnešas gamintis patys, patarimų (rusų kalba) galite rasti čia:

http://photo.qip.ru/users/lianabolgar/115879020/?mode=large

http://forum.bfkc.ru/index.php?showtopic=90&st=20

http://egida.by/forum/8-4319-1

Parašykite komentarą

www.000webhost.com