Interviu su Vytautu Pocium

Pradedame naują Weight Pulling Lithuania “kasmėnesinę” tradiciją – kalbinti aktyviai šunų jėgos sporte dalyvaujančius asmenis. Sėkmingos istorijos įkvepia ir visada įdomu apie jas – bei, galbūt, tam tikras mažas paslaptis – išgirsti iš pirmų lūpų.

Vytautas ir Little Sky

Ne veltui pirmajam interviu pakvietėme Vytautą. Jis beveik tiesiogine to žodžio prasme „taško“ Europą. Nuo tada kai pradėjo domėtis šunų jėgos sportu, jo augintiniai svorio tempimo rungtyje užėmė 15 pirmų, 11 antrų ir 30 trečių vietų. Taip pat sąraše puikuojasi 6 apdovanojimai už geriausius sportinius šunis (paprastai tai gauna visose kurių nors varžybų rungtyse geriausiai pasirodę keturkojai), 6 MWPP (“geriausio koeficiento”) apdovanojimai, vienas MWP (didžiausias ištemptas svoris, dar vadinamas MOST) ir 3 specialūs Weight Pulling Lithuania apdovanojimai, kasmet skiriami geriausiems Weight Pulling`o šunims iš Lietuvos. Kitose rungtyse Vytauto šunys yra surinkę daugiau kaip 50 prizų. Tai šuolio į aukštį, lipimo į sieną, bėgtakio, kabėjimo įsikandus į žaisliuką, virvės traukimo, sprinto su svoriu rungtys.  Be to, varžyboms Vytautas yra padėjęs paruošti daugybę kitų šunų – praktiškai visi jie užėmė prizines vietas.

 

Visada įdomi pati pradžia. Kaip įsiliejai į šunų jėgos sportą, tuo labiau Weight Pulling`ą?

Nuo pat pirmųjų šunų norėjau, kad jie sportuotų ir būtų stiprūs. Mano šunys nuo senų laikų tempdavo svorius – nors apie šį sportą nieko nežinojau.

 

Kaip bėgant metams keitėsi tavo nuomonė tiek apie šunis, tiek apie sportą?

Po pralaimėjimų analizuodavau kodėl taip atsitiko. Keista – treniruotėje šuo stiprus, o varžybose pasirodo prastai. Ieškant šių priežasčių labai keitėsi mano požiūris tiek į šunis, tiek į patį sportą.

 

Twister

Papasakok daugiau apie savo keturkojus. Daugelis įsiminė Twister – puikaus charakterio šunį

Twister buvo mano draugas, jis nesavanaudiškai mane mylėjo. Kažin ar kada vėl turėsiu šunį su tokiu puikiu charakteriu.

 

Little Sky –  bene kiečiausias Europos Weight Pullingo šuo. Kokia ji?

Lil Sky – šiek tiek išlepęs ir savanaudis šuo. Tačiau kartu ji labai protinga ir supratinga. Greičiausiai todėl ji ir yra tokia imli mokymams. Žinoma, ji turi talentą.

 

Dabar tavo “šunų šeimą” papildė dar vienas, ganėtinai didelis narys – Ali. Ką gali papasakoti apie jį?

Ali – mano pirmasis amerikiečių Stafordšyro terjeras. Niekada negalvojau, kad taip nutiks. Bet džiaugiuosi. Jis jaunas, kvailiukas. Labai susijaudina uždėjus petnešas – tai negerai, tada mažiau mąsto. Iš esmės jis labai imlus mokymams ir netgi prilyginčiau jį Sky. Po jos tai lengviausiai mokymams pasiduodantis mano treniruotas šuo.

 

Little Sky

Ar tavo šunys gauna daug fizinio krūvio?

Turbūt mažiau negu visi galvoja.

 

Kokia standartinė tavo šuns treniruotė?

Priklauso nuo šuns. Ar jam reikia kažko išmokti, ar tereikia jį kondicionuoti ir vystyti jo jėgą. Skirtingi šunys – skirtingos treniruotės.

 

Ar treniruoji šunis tik Weight Pulling`ui?

Praktiškai taip. Visa kita – tik dėl šunų laimės. Tarkim TOW arba pasivaikščiojimai gražiose vietose.

 

Vytautas su Ali

Kuo šeri savo augintinius? Sportininkui turbūt reikalingas ypatingas racionas?

Ir aš taip maniau. Daug visko teko išbandyti kol atradau vieną maisto rūšį. Tai turbūt didžiausias 2016 metų atradimas. Dabar mano šunys 100 % ėda tik šį maistą.

 

Kokie tavo šunys namie? Ar jie gyvena “spartietišku ritmu”, kaip tikimasi iš tokių rimtų sportininkų, ar jų gyvenimas panašesnis į paprastų numylėtinių – „petsų“?

Namie jie „petsai“. Miega lovose.  Prašinėja maisto kai valgome. Tik gal turi mažiau žaislų negu standartinis namų šuo. Namie mano šunys nežaidžia. Visi žaidimai vyksta lauke.

 

Kiek varžybų per sezoną aplankai? Dabar jų rengiama išties daug. Pagal ką jas atsirenki?

5 – 7 varžybas per sezoną. Renkuosi pagal organizavimo kokybę. Žinoma, svarbiausia kaip vyksta Weight Pulling`o rungtis. Gaila, tačiau dauguma takų pagaminti neatsižvelgiant į pačius šunis ar tuo labiau jų technikos gerinimą. Galima pamatyti daug klaidų – per trumpos, per aukštai tvirtinamos virvės, per slidūs takai. Netgi teko dalyvauti varžybose, kuriose buvo toks prastas takas, kad leista šunims svorį tempti ne taku, o žole, esančia šalia jo. Tokių varžybų šiais metais vengsiu.

 

Turbūt dažnas paklaustų ir apie finansinę pusę. Ar atsiperka šis sportas?

Tikrai ne. Tai hobis.

 

Little Sky

Kokios varžybos tau stipriausiai įsiminė?

Turbūt labiausiai įsiminė pirmasis apsilankymas tarptautinėse varžybose Baltstogėje. Jas rengia šauni lenkų komanda. Ten pirmą kartą pamačiau daug gražių, puikios formos šunų. Tai buvo kažkas ypatingo.

 

Kuri pergalė buvo svarbiausia?

Man svarbios visos pergalės, kada, mano akimis, mano šunys tempia tikrai gerai.

 

Kokie sporto pasaulyje matomi šunys tau paliko didžiausią įspūdį?

Labai įdomu, ką šiemet parodys Dorian Gray. Jis pasirodė labai perspektyvus šuo.

 

Kokį patarimą duotum naujokui, norinčiam patekti į šunų jėgos sporto pasaulį?

Galiu duoti 4 patarimus:

  1. Įsigyti tinkamą šunį.
  2. Neskubėti padaryti jį stiprų.
  3. Bandyti padaryti jį protingą.
  4. Ieškoti informacijos, klausti patarimų iš labiau patyrusių.

 

 

 

Parašykite komentarą

www.000webhost.com