Interviu su Justinu

Žvelgiant į Justino šunis kartais sunku suprasti, kuris yra kuris: labai panašūs, visur kartu, susiglaudę ir, atrodo, neatskiriami. Tik akylesnė akis atskiria – čia Flame, o va ten – Bruce Lee. Varžybose „juodoji komanda“ įneša daug įtampos. Nekeista – per gan trumpą laiką sukauptos 37 prizinės vietos ir 5 specialūs apdovanojimai! Šios komandos Weight Pulling`o „sąskaitoje“ šiuo metu puikuojasi 8 pirmosios, 4 antrosios, 3 trečiosios vietos ir 3 MWPP (didžiausia ištemptas svoris lyginant su šuns kūno mase) apdovanojimai! 2016 m. Bruce Lee tapo geriausiu Weight Pulling`o šunimi Lietuvoje. Kadangi naujas sezonas visai čia pat, su nekantrumu laukiame pergalių „krepšelio“ papildymo.

Kaip gyvena Lee su Flame? Koks jų savininko požiūris į treniruotes? Apie tai ir kalbamės kovo mėnesio Weight Pulling Lithuania interviu!

Kodėl susidomėjai šunų sportu? Kuo tave sužavėjo Weight Pullingas?

Flame ir Lee

Jau įsigydamas pirmąjį šunį planavau, kad jis bus ne tik sofai pašildyti. Žinoma, tai ką veikiau su juo sunku būtu pavadinti sportu. Turbūt taip atsitiko todėl, kad Lietuvoje tuo metu šunų jėgos sportas nebuvo žinomas ir tik atsitiktinumo dėka apie jį sužinojau.

Iš visų rungčių man labiausiai patiko Weight Pulling, kadangi jame daug ką lemia ryšys tarp šuns ir šeimininko, rungčiai pasiruošti įdėtas darbas. Mano nuomone, kitose rungtyse didžiąją dalį rezultato svarbu tam tikros paties šuns savybės bei dalis sėkmės, kam šeimininkas turi nedaug įtakos. Weight Pulling`e yra kiek kitaip… Šuo ir šeimininkas dirba apylygiai, žinoma, savininkas daugiau „dirba“ galva, stebi kaip šuo reaguoja į jo elgesį, maistą, pačios treniruotės sudėtį ar net skirtingus paskatinimo būdus. Atrodo krūva nesąmoningų smulkmenų – tačiau jų visuma ir nulemia gerą tempimą.

Ar laikui bėgant Tavo nuomonė apie šunis ir sportą keitėsi?

Žinoma, nuomonė tiek apie šunis, tiek apie sportą su jais pasikeitė kardinaliai. Įdomu ir tai, kad laikas bėga, vis kažko išmoksti, jau, rodos, perpratai kaip ir kas turėtų būti, tačiau kinta ir pats šuo, ir jo tempimas – vis atrandi, kad kažko nesupratai ir tenka iš naujo ieškoti būdų kaip tobulėti ar taisyti anksčiau padarytas klaidas.

Papasakok daugiau apie savo šunis. Daug kas Europoje girdėję apie Bruce Lee…

Šiuo metu turiu du vienodus kaip vandens lašai šunis. Vienas jų Bruce Lee, šunų jėgos sporte puikius rezultatus rodančių tėvų vaikas. Turbūt ta tėvų užkelta kartelė, tikslingas darbas nuo pat mažens (stengiantis nekartoti su tėvais padarytų klaidų) ir lėmė jo sėkmę. Bruce Lee labai sumanus, imlus dresūrai ir kuklus šuo, kuris padarys bet ką, kad tik man įtiktų.

Turi ir Lee mama – Flame. Kokia ji?

Flame… Pamenu patį pirmą kartą, kai susitikau su ja: pritūpiau susipažinti, o ji priekinėmis kojomis atsistojo man ant kelių kad paglostyčiau ir ramiai stebėjo aplinką – ramybė ir išdidumas… tačiau kitą sekundę pastebėjusi dresūros pelę tapo visai kitu šunimi – veržėsi link jos kaip kelis kartus sunkesnis gyvūnas. Galbūt nuo to susitikimo ji nedaug ir teapkito, tik atsirado tarpusavio supratimas.

Bruce Lee

Ar Tavo šunys gauna daug fizinio krūvio?

Priklausomai nuo to, ar, mano nuomone, jie pasiruošę varžyboms, ar ne. Kartais dirbdamas su šunimi matai, kad šiandien treniruotę geriau baigti anksčiau ir atidėti kitai dienai. Ką per tiek laiko išmokau – tai, kad siekiant geresnių rezultatų ir dirbant tikslingai, šuniui nereikia daug krūvio ar daryti „kažko“, nes taip reikia.

Kokia standartinė Tavo šuns treniruotė?

Standartinės treniruotės neturiu ir, manau, Weight Pulling`e tokios nėra – todėl šita rungtis ir yra tokia smagi. Vieną dieną bandai didinti šuns ištvermę, kitą – jėgą, o trečią, žiūrėk, treniruotė visai neturi nieko bendro su fizinius pasirengimu, nes apsižiūri kad nepatinka kaip šuo kojas dėlioja.

Ar treniruoji šunis tik Weight Pulling`ui?

Pagrindinis mano laikas skirtas tik Weight Pulling`ui, tačiau kiek galiu sau leisti nepamirštu ir kitų rungčių – jos daugiau džiaugsmo suteikia patiems šunims.

Kuo šeri savo augintinius?

Šėrimas nėra niekuo ypatingas – geras maistas ir pakankamai poilsio atsistatyti po treniruočių. Tiesa, nemoku gerai kondicionuoti šunų, tad turiu tiksliai laikytis nustatytų maisto normų, nes jei man į indelį pilant maistą žemė pasisuka vos greičiau, žiūrėk šuo jau sveria daugiau negu tikėjausi.

Kokie tavo šunys namie? Ramūs, ar – atvirkščiai – labai aktyvūs? Ar jiems reikalingas specialus režimas?

Gal daugumai ir pasirodytų keista namie laikyti aktyvius šunis, tačiau namų aplinkoje jie virsta katinais. Visada šalia – per rankos ilgį – ir visada snaudžia. Na, išimtis žiema – tada daugiau ilsisi, tad pažaidžia tarpusavy, greičiausiai dėl veiklos trūkumo. Turbūt jie niekuo neišsiskiria iš kitų šunų, tik atėjus svečiams tenka juos raminti kol pasisveikina, nes ekspresijos išreiškiant laimę jiems netrūksta.

Kiek varžybų per sezoną aplankai? Dabar jų rengiama išties daug. Pagal ką jas atsirenki?

Visas… Iš tiesų kiek galiu, tiek bandau aplankyti. Varžybų išties vyksta nemažai, jos skiriasi tiek organizacijos kokybe, tiek varžovų skaičiumi ar stiprumu. Pirmenybe teikiu varžyboms, kurios vertos kelionės vargo ir kuriose sutiksiu gerų varžovų.

Kurios varžybos Tau pačios įsimintiniausios?

Turbūt pirmosios Bruce Lee varžybos, kai jis buvo virš metų amžiaus. Labai norėjau išbandyti, ką išmokome ir kiek pasiekėme per žiemą. Žinoma, pasivaržome ir su draugais, tačiau buvo įdomu, kaip pasirodysime tarp kitų Europos šunų. Bruce Lee tuomet pasirodė puikiai ir užėmė pirmąją vietą savo grupėje.

Kuri pergalė buvo svarbiausia?

Manau, negalėčiau tokios išskirti. Visos vienodai svarbios. Kartais pralaimėjimas gali būti svarbesnis už pergalę, jei tik šuo padare viską, ką galėjo.

Flame

Kokie sporto pasaulyje matomi šunys tau paliko didžiausią įspūdį?

Be abejonės, Little Sky. Vienas Bruce Lee tikslų – kada nors varžybose pagerinti jos nutempto svorio koeficientą. Taip pat norėčiau pasivaržyti su jos sūnumi Santiago. Jis taip pat puikiai tempia svorius – matyt, tai paveldima.

Kokį patarimą duotum naujokui, norinčiam patekti į šunų jėgos sporto pasaulį?

Jei šuns dar neturite, tai neskubėkite. Važiuokite į varžybas, stebėkite kaip viskas atrodo iš šalies, kuo skiriasi vieni ar kiti dalyviai. Kelis kartus pagalvokite, ar tikrai Jums to reikia, nes dėmesį reikės skirti ne tik sportui, bet ir šuniui. Daug laiko skirkite tam tikslui tinkamo šuns paieškoms.

Nepradėkite treniruoti bet kaip. Ieškokite informacijos, klauskite, žiūrėkite video, nesiremkite vienu šaltiniu ir patys darykite išvadas, nes kas tinka vienam šuniui, galbūt netiks kitam. Ir tik kai turėsite pagrindas po truputį pradėkite. Pirma šuo turi priprasti prie petnešų ir paties tempimo – tai jam turėtų būti kaip paprastas pasivaikščiojimas su apkrova ars be jos. Tik padėjus tvirtus pamatus galima judėti toliau – tada nereikės taisyti klaidų, kas gali būti labai sunku.

Atminkite: Weight Pullinime technika svarbesnė už šuns jėgą.

www.000webhost.com