Šara ir Dominyka

Afrika ir Šara

Ant svorio tempimo tako užlipusios buvusi prieglaudinukė Šara su šeimininke Dominyka jau kuris laikas šiurpina Europos varžybų dalyvius – dirbdamos tyliai ir ramiai, jos varžosi su stipriausiai šunimis… ir, žinoma, dažniausiai laimi.  Šunų jėgos sporte Šara startavo praėjusiais metais – ir jos progresas išties įkvepiantis. Taigi šį kartą kalbiname Dominyką – apie treniruotes, priežiūrą ir kitus svarbius dalykus.

Kodėl susidomėjai šunų sportu?

Šunų jėgos sportu susidomėjau kai mano gyvenime atsirado Šara. Supratau, kad reikia kažkaip ‘’išnaudoti’’ jos jėgą ir aktyvumą. Pradėjau domėtis šunų jėgos sportu ir tai man labai patiko, Šarai irgi. Taip pat gana seniai stebėjau Noros Budulio veiklą, labai žaviuosi ja.

Kuo tave sužavėjo Weight Pullingas?

Tos ištemptos tonos man buvo visiškas kosmosas, kažkas nerealaus. Svajojau, kad kadanors ir Šara bus pajėgi varžytis dėl pirmų vietų. Pamenu kai pirmą kartą pamačiau Weight pulling rungtį, negalėjau atitraukt akių…

Ar laikui bėgant keitėsi tavo nuomonė apie šunis ir sportą?

Keitėsi labai stipriai, o ypač apie Weight pulling’ą. Kai prisimenu pirmas mūsų varžybas, pasidaro ir gėda, ir juokinga. Pamenu, kad su Aleksandru bandėm daryt viską, kad tik Šara temptų vežimą: pūtėm jai į snukį, prašėm bučkių, šūkavom ir t.t. Tik po kurio laiko supratau kaip reikia dirbti su ja, dabar ant tako elgiuosi visiškai kitaip.

Papasakok daugiau apie savo šunis. Startavai su prieglaudinuke Šara, dabar ji turi ir „sesę“ Afriką…

Šara pas mus gyvena jau antri metai. Atrodo gana trumpas laiko tarpas, bet kai pagalvoju, tai nemažai visko nuveikėm. Afriką pasiėmėme taip pat iš prieglaudos. Labai norėjome ir su ja užsiiminėti šunų jėgos sportu, tačiau Afrika turi įgimtą širdies sutrikimą ir sportuoti jai negalima. Kolkas jokio gydymo šiam sutrikimui nėra..

Weight Pullingo šunį daug kas įsivaizduoja kaip kietą žvėrį, auginamą „kietomis“ sąlygomis. Ar tavo šunys gauna daug fizinio krūvio? Ar jis specializuotas? Kokia standartinė jų treniruotė?

Na pas mus tų ‘’kietų salygų’’ nei su žiburiu nerasit.. Kas yra matęs mus ant tako, tikriausiai pastebėjo, kad elgiuosi su Šara labai švelniai, netampau jos, ‘’nedraivinu’’, garsiau pradedu skatinti tik tempiant didelius svorius, tada jai reikia daug palaikymo. Šara negauna daug krūvio, vadovaujuosi ta taisykle, kad negalima perspausti šuns. Per savaitę darome 1 arba 2 treniruotes su grandine. Šara apie 2 km tempia 18kg grandinę. Distancija nebūtinai visada tokia, kartais tempia ilgiau, o kartais trumpiau, viskas priklauso nuo to, kaip tuo metu ji jaučiasi. Varžybų sezono metu krūvį padidiname pridėdami treniruotes ant Weight pullingo tako, darome apie 10/15 tempimų.

Ar treniruoji tik Weight Pullingui?

Ne, treniruojamės ir kitoms rungtims. Šarai labai patinka High Jump’as, o ypač kabėti ant dresūros pelės.

Kuo šeri savo augintines?

Merginos valgo žalią mėsą. Stengiamės jas maitinti kuo kokybiškesne mėsa, todėl perkame iš turgaus arba ūkininkų.

Kokios jos namie? Ar ramios, ar kaip tik labai aktyvios? Ar joms reikalingas specialus režimas kaip „iškrovimai kad nesiaubtų namų“?

Namie jos pakankamai ramios, kartais žaidžia tarpusavy, tačiau jų žaidimai nesukelia nepatogumų. Kadangi nuo ryto iki vakaro jos būna vienos namuose, grįžus iš darbų stengiamės kuo ilgiau pabūti su jomis kieme.

Kiek varžybų per sezoną aplankai? Dabar jų rengiama išties daug. Pagal ką jas atsirenki?

Pirmojo sezono metu aplankėm tik dvejas varžybas, šis (antras) sezonas buvo sėkmingesnis visomis prasmėmis – dalyvavome 5 varžybose, pavyko aplankyti ir Slovakiją. Didžiausias prioritetas renkantis varžybas yra atstumas, tačiau žiūrim ir svorio kategorijas. Norėtųsi aplankyt daugiau varžybų, deja, bet dėl atstumo ne visada tai pavyksta…

Kokios varžybos tau buvo pačios įsimintiniausios?

Man visos varžybos būna įsimintinos, nes išmokstu kažko naujo, sužinau naudingos informacijos, susipažįstu su bendraminčiais.

Kuri pergalė buvo svarbiausia?

Visos pergalės man yra labai svarbios, jos parodo Šaros progresą.

Kokie sporto pasaulyje matomi šunys tau paliko didžiausią įspūdį?

Mėgstu stebėti varžybas, vykstančias Amerikoje, tačiau favoritų dar neturiu, ten visi šunys ant tako dirba gražiai.

Kokį patarimą duotum naujokui, norinčiam patekti į šunų jėgos sporto pasaulį?

Neperspausti savo šuns, pabandyti suprasti ko šuo tikisi iš šeimininko.

www.000webhost.com