Trumpai apie svorio tempimą

Svorio tempimo sportas atsirado kaip darbo su šiaurinėmis veislėmis rezultatas, ir tai yra puiki veikla stipriam bei norinčiam varžytis buldogui. Šis užsiėmimas gąsdina kai kuriuos žmones, manančius, kad tai yra žiauru – ypač kai šuns prašoma tempti sunkius svorius. Esminis dalykas tas, kad šuns PRAŠOMA tempti ir tik šuo, kuriam tai patinka, dirbs tikrai gerai. Kiekvienoje veikloje gali atsirasti piktnaudžiavimo atvejų, tačiau svorio tempimas daugeliu atvejų skirtas keturkojams, kurie juo mėgaujasi.

Weight Pulling`e svarbu dar prieš pradedant sportuoti surinkti kuo daugiau informacijos, netgi atvykti į porą varžybų ir išsiaiškinti, ar tokia veikla jums tikrai patiks. Taip pat reikia suprasti, kad treniruotes labai svarbu pradėti nuo lengvų svorių.

Vienintelis realus traumų pavojus svorio tempimo metu kyla tada, kai šuniui leidžiama su petnešomis ardytis dėl žaislo, vadinamo „baitu“. Šias varžybas vis dar leidžia kai kurios organizacijos. Jų metu šuo „baitinamas“ ir skatinamas veržtis į žaislą. Stipriais „grobio draivais“ pasižymintys šunys (pvz., pitbulterjerai) gali susižaloti bandydami pasiekti žaislą. Galų gale aklai besiardantis šuo demonstruoja visai kitokį paveikslą lyginant su ramesniu tempimu.

Svorio tempimo varžybų esmė – išsiaiškinti, kuris šuo stipresnis ir geriau paruoštas. Jie tempia skirtingose svorio klasėse, tad mažas keturkojis nesivaržys su dideliu. Maži šunys paprastai nutempia didesnį svorį lyginant su jų kūno mase negu dideli. Pradedama nuo lengvų svorių. Vedliui leidžiama praleisti kelis svorių kėlimus. Jeigu varžybose yra laukimo zona, joje turi būti ramybė. Žinoma, visada atsiranda susijaudinusių šunų, tačiau jei vedliai nesugeba jų sukontroliuoti, jie paprašomi palikti zoną. Atėjus eilei, šuo prisegamas prie vežimo, o vedlys paprašo jį tempti. Tada nuimamas laikas – paprastai 60 s. Tempimo metu šuns negalima liesti. Jei varžybų metu du ar daugiau šunų nutempia tą patį svorį, o jo kėlimas nebeįmanomas, laimi darbą atlikęs greičiau.
Weight Pulling`e svarbus dar vienas dalykas – negalima palyginti skirtingose varžybose pasiektų rezultatų. Natūralu, kad aplinkos kondicijos, vežimas, tempimo paviršiai skirsis. Dėl to skirtingose varžybose tas pats šuo gali užimti pirmas vietas, nors vienose nutemps 1 t, o kitos – 3 t.

Pagal „The Working Pit Bull“, aut. Diane Jessup, 1995 m., skyrius „Weight Pulling“ (p. 258-269)

www.000webhost.com